Вход в систему

 

Новости

21.01.13

Упрощение порядка налогообложения доходов физических лиц, предоставляющих услуги по временному проживанию.

13.09.12

Принято постановление об отмене обязательной сертификации гостиниц в Украине

17.08.12

Новости уходящего лета.

 

НовостиСо стороны видней

11.10.10

З початку року Херсонщину відвідало близько 1100 тис. туристів. У області зареєстровано 110 суб’єктів господарювання, що здійснюють туристичну діяльність (7 туроператорів і 103 турагента), це на 10% більше, ніж минулого року. З 313 туристично-рекреаційних закладів улітку функціонувало 250, на 4% більше минулорічного, сертифіковано 148 з них (на 10% менше). На території області розташовано 306 міні-готелів (125 – у Голопристанському, 81 - у Генічеському, 75 – Скадовському та 25 – у Каланчацькому районах).

Зацікавленість рекреантів до туристичних ресурсів Херсонщини з кожним роком зростає, проте показники надходжень до зведеного бюджету збільшилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року лише на 853 тис. грн., або на 7,8%. А у Генічеському районі протягом січня-серпня до місцевих бюджетів надійшло 661,6 тис. грн. - на 5,5% менше, ніж минулого року. Спостерігається також скорочення надходжень місцевих податків і зборів: ринкового (на 8,5%), збору за видачу дозволів на розміщення об’єктів торгівлі (на 20%).

Важливо відзначити, що з 313 закладів оздоровлення та відпочинку 154 незареєстровані на території області. Крім того, за даними перевірок виявлено, що значна кількість міні-готелів, які приймають значну кількість туристів, сплачують до бюджету єдиний податок (близько 200 грн. в місяць), при тому що вартість проживання в деяких з них становить 880 грн. на добу з однієї особи.

Мають місце порушення в частині земельних відносин:

- не переглядаються діючі договори оренди земель державної власності відповідно до вимог ст.21 Закону України «Про оренду землі» (у Генічеському та Скадовському районах цього не робили з 1998 року);

- не переглядаються місцевими радами та райдержадміністраціями і розміри ставок орендної плати на рівних умовах для суб’єктів, що працюють в галузі туризму (нерівний підхід у визначені ставок орендної плати по закладах тимчасового розміщення у Генічеському районі);

- окремі підприємства декларують та сплачують до бюджету орендну плату за землю по тимчасових угодах, тобто мінімальні суми;

- важливе значення для збільшення надходжень до місцевих бюджетів має підвищення плати за оренду земельних часток (паїв) до 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Проблеми санітарно-епідеміологічного стану курортних районів з року в рік є однаковими: у неналежному санітарно-технічному стані знаходяться водопровідні мережі, каналізаційні та очисні споруди, полігони твердих побутових відходів; не проводиться належним чином санітарна очистка населених пунктів, роботи з рекультивації піщаних кар’єрів на Арабатській Стрілці. Дозвільні документи на право розміщення та початок роботи сезонних підприємств громадського харчування і торгівлі видаються без погодження з держсанепідслужбою; має місце стихійна торгівля харчовими продуктами Ринок праці в туристично-рекреаційній зоні має сезонний характер. Кожного року в Голопристанському, Генічеському, Каланчацькому та Скадовському районах створюються до 6 тис. нових робочих місць (цього року - майже 5 тис., 1,6 тис. з них – у сферах туризму і охорони здоров’я).

Існує дисбаланс між попитом і пропозицією. Так, потреба в офіціантах в районах туристично-рекреаційної зони у 1,8 рази перевищує пропозицію робочої сили, а в Голопристанському районі майже у 2,5 рази, барменів – у 1,5 рази, покоївок – у 1,5 рази і т.д.