Вход в систему

 

Новости

21.01.13

Упрощение порядка налогообложения доходов физических лиц, предоставляющих услуги по временному проживанию.

13.09.12

Принято постановление об отмене обязательной сертификации гостиниц в Украине

17.08.12

Новости уходящего лета.

 

НовостиКурорт - актуальна тема навіть зимою

10.02.11

Надання послуг із тимчасового проживання, курортний або готельний бізнес – це найпоширеніший в районі вид господарської діяльності. Саме тому хочу звернути увагу суб’єктів господарювання, які займаються таким бізнесом або хочуть розпочати діяльність, вже сьогодні. І ось чому. Більше 90% підприємців – фізичних осіб, які надають послуги із тимчасового проживання, перебувають на спрощеній системі оподаткування, а це означає, що згідно Указу Президента України від 03.07.98 №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», такі суб’єкти повинні подати заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування та відповідно сплатити єдиний податок не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного кварталу. Тобто, якщо курортний сезон розпочинається в червні, а у деяких вже на травневі свята проживають відпочиваючі, то оформляти документи потрібно вже на початку березня і, відповідно, сплатити податок в такий термін. Також, тут доречно згадати про новий збір - туристичний, який прийшов на зміну курортному завдяки Податковому кодексу України. Згідно ст. 268 ПКУ туристичний збір - це місцевий збір, платниками якого є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які прибувають на територію міської, селищної або сільської ради, де діє рішення про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання. Ставка туристичного збору вже встановлена в розмірі від 0,5 % вартості проживання в місцях Новоолексіївською сільською радою та 1 % – Чонгарською, Щасливцевською, Стрілківською сільскими та Генічеською міською радами. Рішеннями місцевих рад визначені і податкові агенти, які відповідають за справляння туристичного збору.

Зі свого боку ми розраховуємо тільки на партнерські відносини та на податкову вихованість платників податків. І саме тому надали до друку в місцеві газети матеріал такого характеру заздалегідь, задля того, щоб попередити та нагадати підприємцям, що по-перше потрібно зареєструватися суб’єктом господарювання, вибрати систему оподаткування. У разі обрання спрощеної системи, зверну вашу увагу іще раз на те, що необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до 15 березня 2011 року та сплатити єдиний податок.

По-друге, обов’язково потрібно оформити належним чином найманого працівника, який допомагає суб’єкту господарювання при веденні курортного бізнесу. Це основні моменти, які потрібно запам’ятати підприємцю та на які податківці будуть звертати увагу та застосовувати заходи впливу, якщо виявлять порушення, згідно діючого законодавства вже із травня 2011 року. Я переконана, що сумлінність підприємців в питаннях добровільної сплати податків - це набагато ефективніший спосіб поповнення бюджету, ніж забезпечення надходжень за рахунок будь-яких перевірок контролюючих органів.

Г.М.Анурєєва, начальник ДПІ у Генічеському районі